Prawo autorskie dla każdego

Prawo autorskie dla każdego

Edukacja 2018-01-04 Warszawa
Prawo autorskie dla każdego

Chcesz dowiedzieć się więcej o prawie autorskim? Weź udział w warsztacie organizowanym przez fundację Nowoczesna Polska, który poprowadzi dr Krzysztof Siewicz.

4 stycznia 2018 porozmawiamy o:

1. podstawowych elementach prawa autorskiego (utwór, twórca, autorskie prawa osobiste i majątkowe, własność przedmiotu a prawa autorskie, domena publiczna, dozwolony użytek prywatny i publiczny);
2. umowach prawnoautorskich, a w szczególności licencjach, wolnych licencjach, licencjach Creative Commons i zasadach stosowania w praktycznej działalności instytucji, wzorach umów licencyjnych;
3. Otwartych Zasobach Edukacyjnych, wyszukiwaniu materiałów, korzystaniu z nich i publikowaniu na wolnych licencjach.

 

Krzysztof Siewicz - radca prawny specjalizujący się w prawnych aspektach przetwarzania informacji (co niektórzy nazywają prawem autorskim, prawem nowych technologii, prawem internetu itp.). Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz uzyskał dyplom LLM Central European University w Budapeszcie. Doktorat o ochronie wolności użytkowników oprogramowania obronił na Uniwersytecie w Lejdzie (Holandia). Był koordynatorem prawnym Creative Commons Polska i jest autorem polskiej lokalizacji wersji 3.0 licencji CC. Jest ponadto autorem szeregu publikacji naukowych poświęconych korzystaniu z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz posiada wieloletnie doświadczenie doradcze w tej tematyce. Obecnie jest również członkiem zespołu Platforma Otwartej Nauki na ICM UW. Amatorsko trenuje szermierkę (szpada sportowa).

 

Kiedy: 4 stycznia 2018, godz. 10-13.

Gdzie: biuro fundacji Nowoczesna Polska, ul. Marszałkowska 84/92 lok. 125 (wejście od ul. Nowogrodzkiej, I piętro).

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o działalności fundacji, wejdź na naszą stronę internetową: https://nowoczesnapolska.org.pl/ lub odwiedź nas na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaNowoczesnaPolska2001/.

 

Zapraszamy!

Zespół fundacji Nowoczesna Polska

 

Fot. Rafał Nowak, Licencja Wolnej Sztuki 1.3 (http://artlibre.org/licence/lal/pl/).

Data: 2018-01-04

Godzina: 10:00