Jubileusz Małych Instrumentów oraz premiera programu „Antyfonie”

Jubileusz Małych Instrumentów oraz premiera programu „Antyfonie”

Film 2017-12-19 Warszawa
Jubileusz Małych Instrumentów oraz premiera programu „Antyfonie”

Zapraszamy 19 grudnia o godz. 19:00 do siedziby FINA przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 do sali Ziemia Obiecana na  jubileuszowy koncert Małych Instrumentów, który poprzedzi pokaz pierwszego odcinka nowego muzycznego serialu dokumentalnego.

Do wstępu upoważniają  wejściówki, które osoby zarejestrowane, będą mogły odebrać w recepcji w dniu wydarzenia od godziny 18:30.

 

 

Program:

19:00 Pokaz „Antyfonii” i spotkanie z Sebastianem Buczkiem
W 2018 roku na antenie TVP Kultura zagości serial dokumentalny „Antyfonie” ukazujący panoramę zjawisk i postaw twórczych związanych z rozwojem, ewoluowaniem i stanem bieżącym rodzimej sceny muzyki eksperymentalnej. W FINA odbędzie się przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka programu, którego bohaterem jest Sebastian Buczek: muzyk, wynalazca, fotograf, założyciel wytwórni Altanova Press, w której produkuje winyle z materiału, który pozwala na roztopienie płyty w gorącej wodzie i wykorzystanie jej do produkcji innego przedmiotu. Po projekcji dokumentu rozmowę z artystą poprowadzą Andrzej Załęski oraz dziennikarz Jacek Staniszewski.


20:00 Jubileuszowy koncert Małych Instrumentów
W jaki sposób podsumować dziesięcioletnią aktywność Małych Instrumentów? Na pewno nie sposób opowiedzieć tej historii w jeden wieczór. Jednak wybierając utwory nagrane na przestrzeni dekady, udało się przedstawić szeroki horyzont estetyki muzycznej realizowanej przez zespół. Podczas koncertu w FINA usłyszymy więc kompozycje Juliana Antonisza, Fryderyka Chopina czy Ennio Morricone, a także fragmenty ścieżek dźwiękowych, muzykę na instrumenty „samoróbkowe” oraz utwory improwizowane.

Data: 2017-12-19

Godzina: 19:00