O projekcie

Kulturalny Bilet Wolontariusza to inicjatywa towarzysząca II Ogólnopolskiej Konferencji „Wolontariat w Kulturze”. Ma na celu docenienie pracy wolontariuszy, zarówno tych działających w ramach instytucji kultury, jak i angażującym się w innych obszarach.

W okresie od 1 grudnia 2017 roku do 7 stycznia 2018 r. wybrane instytucje kultury z całego kraju udostępnią pulę darmowych wejściówek na zwiedzanie, uczestniczenie w spektaklach, koncertach, warsztatach czy też innych specjalnie przygotowanych wydarzeniach kulturalnych.

Zasady
dla instytucji

  • W akcji mogą wziąć udział instytucje, które w okresie od 1 grudnia 2017 do 7 stycznia 2018 zaproszą Wolontariuszy do siebie, aby ci lepiej poznali daną instytucję, a także zaproponują im uczestniczenie w wydarzeniach, spektaklach, warsztatach czy też specjalnie przygotowanych wydarzeniach.
  • Nawet jeśli Twoja instytucja nie prowadzi projektów z udziałem wolontariuszy, i tak możesz docenić pracę ochotników i zaprosić ich do siebie.
  • Aby dodać wydarzenie, spektakl, warsztaty, z których będzie mógł skorzystać wolontariusz, należy wybrać zakładkę „Zarejestruj się”. W ramach rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dodać wejściówki na wydarzenia.
  • Zgłoszenia Instytucji przyjmujemy od 18 października do 15 listopada 2017 r.

Zasady
dla wolontariuszy

  • W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby, które kiedykolwiek angażowały się wolontariacko zarówno w instytucjach kultury jak i w innych obszarach.
  • Wyboru wejściówki na wydarzenie mogą dokonywać wyłącznie zarejestrowani użytkownicy. Aby zarejestrować się na stronie należy w zakładce „Zarejestruj się” podać dane, które służyć będą do logowania do systemu a w polu „kim jesteś” wybrać opcję „Wolontariusz”.
  • Po rejestracji wolontariusz zostanie poproszony o wypełnienie krótkiej ankiety. Wypełnienie ankiety jest dobrowolne, jednak niezbędne dla zdobycia wejściówki. Administratorem danych jest Narodowe Centrum Kultury. Zebrane dane posłużą jedynie do celów identyfikacji użytkowników i celów statystycznych.
  • Jedna osoba może zapisać się na maksymalnie 5 wydarzeń. Pula biletów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Jeśli wiesz, że nie będziesz mógł wziąć udziału w wydarzeniu, na które się zgłosiłeś – skorzystaj z opcji usunięcia wydarzenia z koszyka. Odwołasz swoje uczestnictwo i jednocześnie umożliwisz udział w wydarzeniu innemu wolontariuszowi.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia bez podania przyczyny.